Сотні підводних комунікаційних кабелів пов’язують між собою всі континенти нашої планети, крім Антарктиди. Саме вони забезпечують безперебійну передачу великих обсягів даних з серверів популярних сервісів і сайтів в квартири користувачів в різних куточках світу. До останнього часу найпотужнішою підводної кабельної системою вважалася «Апполо», що зв’язує між собою Північну Америку і Європу. Але незабаром це може змінитися, адже компанії Microsoft і Facebook створили і навіть запустили в експлуатацію абсолютно нове покоління підводного комунікаційного кабелю.

Вперше нове покоління кабелю, що отримало назву Marine, було представлено широкій публіці ще в минулому році. Як стверджують творці, він здатний забезпечити одночасну трансляцію 71 000 000 відеороликів в HD-якості. Згідно з проектом, цей кабель повинен буде з’єднати американський Вірджинія-Біч з іспанським містом Більбао. В даний момент всі монтажні роботи завершені, і він повністю запущений в експлуатацію, перетинаючи Атлантичний океан на глибині понад 5000 метрів. Довжина кабелю становить 6600 кілометрів, а загальна вага – понад 4,6 мільйона кілограмів.

Пропускна здатність кабелю «Апполо» дорівнює 3,2 терабіта в секунду. В цьому плані Marine уделивает його по повній, адже він передає інформацію зі швидкістю 160 терабіт в секунду. Це приблизно в 16 мільйонів разів швидше середньостатистичного домашнього інтернет-з’єднання. Вкладення таких великих компаній, як Microsoft і Facebook, в створення кабелю нового покоління цілком виправдано, адже, згідно з прогнозами, вже до 2025 року споживання інтернет-трафіку зросте в вісім разів. Microsoft за допомогою Marine прагне поліпшити якість сервісів Office 365, Skype і Xbox Live, тоді як Facebook зацікавлена ​​у розвитку VR-технологій шляхом стрімінга відповідного контенту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here