Найпотужніший у світі суперкомп’ютер Sunway TaihuLight був запущений в Китаї влітку минулого року. Ввівши його в експлуатацію, китайські фахівці обійшли розробників з інших країн, а завдяки його обчислювальної потужності вчені регулярно домагаються серйозних досягнень. Одне з останніх – створення найбільшої в світі віртуальної моделі Всесвіту.

Не так давно вчені з Цюріха теж створили свою модель Всесвіту за допомогою власного суперкомп’ютера. На це у них пішло близько 80 годин, але китайський суперкомп’ютер Sunway TaihuLight впорався із завданням всього за годину, а масштаб його проекту був в п’ять разів більше, ніж в експерименті європейських вчених.

Для моделювання Sunway використовував 10 мільйонів ядер, кожне з яких працювало на підвищених швидкостях – так китайським вченим вдалося прискорити проводяться обчислення.

Моделюючи Всесвіт, дослідники поділяють її на безліч частинок, взаємодіючих між собою. І чим таких частинок більше, тим точніше можна відтворити і спрогнозувати еволюцію Всесвіту. У 70-х роках вчені могли змоделювати близько 1000 частинок, зараз же суперкомп’ютери дозволяють створити модель, в якій якої кількість частинок доходить до трильйона, але Sunway TaihuLight перевершив і цей результат.

Незважаючи на те, що Sunway TaihuLight став найшвидшим суперкомп’ютером у світі, китайські розробники на досягнутому не зупиняються і планують вже до 2019 року створити новий суперкомп’ютер, який буде потужніший TaihuLight в 10 разів.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here