Сьогодні в Мережі почали з’являтися повідомлення про те, що у внутрішній комп’ютерній системі МВС бушує вірус-вимагач, шифрує дані і вимагає грошей за розшифровщик. Якщо не купити «відмичку» в зазначений термін, вірус просто стирає всі дані з комп’ютера. Неназвані джерела Газети.ру стверджують, що зараження потихеньку набуває масового характеру – вже постраждали комп’ютери Липецької, Пензенської, Калузької МВС. Фахівці відзначають, що вірус називається WannaCry і просить за розблокування 300 доларів.

Є інформація про те, що атаці піддалися і комп’ютери Слідчого комітету Російської Федерації, але його представники, як і прес-служба МВС, спростовують повідомлення, заявляючи, що ніякого вірусу у внутрішніх мережах немає.

Про атаках вірусу раніше повідомив і мобільний оператор «Мегафон». Згідно з численними повідомленнями, атакам піддалися не тільки російські компанії і організації. Сьогодні були заражені комп’ютери кількох лікарень Великобританії, трохи пізніше вірус атакував іспанського телекомунікаційного оператора Telefonica. Співробітник компанії Avast повідомив, що атака торкнулася України і Тайваню.

Судячи з наявної у фахівців інформації, зараження комп’ютерів могло відбуватися через наявну в операційній системі Windows «діру». Компанія Microsoft випустила оновлення, що усуває недолік ще в березні, але, по всій видимості, ті, у кого поновлення відключені, в результаті і виявилися жертвами вірусу-здирника.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here