Китай продовжує докладати всіх можливих зусиль до переходу на поновлювані джерела енергії. Новий звіт Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA) чітко показує, наскільки явно Піднебесна прагне стати лідером виробництва енергії з поновлюваних джерел. В опублікованих документах заявляється, що загальні інвестиції Китаю в проекти виробництва чистої енергії склали в 2017 році більше 44 мільярдів доларів, що істотно перевершує показник 2016 року – 32 мільярди доларів.

Згідно ведучому автору звіту Тіму Баклі, главі відділу досліджень питань енергетичного фінансування в IEEFA, рішення США відмовитися від Паризької угоди став важливим каталізатором зростання Китаю на зростаючому світовому ринку поновлюваних джерел енергії.

І хоча старання країни на користь використання відновлюваної енергії вельми похвальні, Китай до кінця так поки і не позбувся залежності від горючих видів палива, кажуть аналітики. Країна як і раніше покладається на вугілля – аж надто великі у Піднебесній енергетичні потреби. Але асортимент використовуваних джерел енергії тут за останні роки помітно розширився, і тепер в якості ресурсів Китай використовує не тільки вугілля, але і годиться на гідроенергетику, вітряну енергетику, сонячну енергію, біоенергетику і інші джерела відновлюваної енергії.

Аналітики відзначають істотне зростання переходу на альтернативні види енергії за останні кілька десятиліть, проте країна як і раніше відчуває високий рівень забруднення
довкілля. В останні кілька років китайський уряд вжив серйозні кроки для зміни такого стану речей, що призвело в тому числі до закриття до 40 відсотків заводів, які не відповідають новим стандартам, що регулює рівень викидів шкідливих речовин в атмосферу.

Експерти з Міжнародного енергетичного агентства (IEA) вважають, що залежність Китаю від вугілля продовжить скорочуватися, в той час як інвестиції країни в світові проекти альтернативної енергії продовжать рости.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here