Схоже на те, що комп’ютери вже можуть читати наші думки. Заповнити форму Google, можливі друзі в Facebook і таргетована реклама, яка спливає у вас в браузері, іноді змушують вас задуматися: як це працює? Ми повільно, але впевнено рухаємося в напрямку комп’ютерів, які читають наші думки, і нове дослідження з Кіото, Японія, стало недвозначним кроком в цьому напрямку.

Команда вчених з Кіотського університету використовувала глибоку нейронну мережу, щоб читати і інтерпретувати думки людей. Звучить неймовірно? Насправді подібне роблять вже не в перший раз. Різниця в тому, що попередні методи – і результати – були простіше, вони деконструювали зображення на основі і пікселів, і основних контурів. Нова технологія, що отримала назву «глибока реконструкція зображення», виходить за межі довічних пікселів і дає дослідникам можливість декодувати зображення з декількома шарами кольору і текстурою.

«Наш мозок обробляє візуальну інформацію шляхом ієрархічного вилучення рис різних рівнів або компонентів різної складності», говорить Юкіясу Камітані, один з учених, які брали участь в дослідженні. «Ці нейронні мережі або моделі ІІ можуть бути використані як проксі для ієрархічної структури людського мозку».

Дослідження проходило 10 місяців. В рамках дослідження три людини вивчали зображення трьох різних категорій: природні явища (тварини або люди), штучні геометричні фігури і букви алфавіту.

Активність мозку спостерігачів вимірювалася або під час перегляду зображень, або після. Щоб виміряти активність мозку після перегляду зображень, людей просто просили подумати про зображення, які їм показували.

Записану активність потім згодовували нейронної мережі, яка «декодувати» дані і використовувала їх для генерації власних інтерпретацій думок людей.

У людей (і, по суті, всіх ссавців) зорова кора розташована в задній частині мозку, в потиличній частці, яка над мозочком. Активність в зоровій корі вимірювали з використанням функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), яка перетворилася в ієрархічні особливості глибокої нейронної мережі.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here