Раніше ми вже неодноразово розповідали вам про вітчизняну компанії «Байкал Електронікс», що займається проектуванням інтегральних мікросхем на базі архітектур ARM і MIPS. Раніше процесори компанії під назвою Baikal-T1 були доступні для придбання виключно юридичним особам. Однак уже в першому кварталі 2018 року ці фірми надійдуть у вільний продаж і стануть доступні для придбання всім без винятку.

Одноплатні комп’ютери без графічної підсистеми на базі процесорів Baikal-T1 надійдуть в продаж за ціною в 50 000 рублів. Це в чотири рази дешевше, ніж 200 000 рублів, за які ці ж комп’ютери раніше пропонувалися юридичним особам. Керівництво «Байкал Електронікс» пов’язує різке падіння вартості зі збільшенням виробничих потужностей і, відповідно, тиражем процесорів, а також з тим фактом, що у вартість не включена технічна підтримка з боку виробників, яка раніше була обов’язковою опцією для юридичних осіб. В даний момент процесори виробляються на фабриці тайванської компанії TSMC.

Крім усього іншого, виробник процесорів запустив сервіс, що дозволяє безкоштовно протестувати продуктивність чіпів за допомогою офіційних сайтів baik.al і baikal.cs.msu.ru. Даний проект був запущений на базі факультету обчислювальної математики і кібернетики МГУ. Використовуючи ресурси віртуальної лабораторії, можна оцінити продуктивність процесорів і також випробувати прикладне та системне програмне забезпечення. У першочерговому порядку доступ до обладнання надає співробітникам МГУ, а також членам науково-дослідних команд з Росії і зарубіжних країн.

Нагадаємо вам, що 32-бітові двоядерні процесори Baikal-T1 не намагаються конкурувати з популярними рішеннями компаній Intel і AMD. Вони націлені насамперед на використання в різному телекомунікаційному обладнанні, промисловій автоматиці, військовій сфері і так далі. Чіп був розроблений російськими фахівцями з використанням ліцензованого блоку процесорного ядра від компанії Imagination Technologies. Процесор виготовлений по техпроцесу 28 нм, при цьому кожне з його ядер працює на частоті 1,2 ГГц. На сьогоднішній день компанія «Байкал Електронікс» виробляє даний процесор партіями, що перевищують 100 000 штук.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here