Розробники з університету Пенсільванії створили кілька модульних дронів, здатних самостійно збиратися в різні фігури. Робити це вони здатні прямо в польоті, самостійно утворюючи складні конструкції.

Демонстраційний ролик, викладений творцями в Інтернет, наочно показує цю особливість дронів. Спочатку вони зависають в повітрі поруч один з одним, а потім починають повільно зближуватися, чіпляючись один до іншого за допомогою магнітів, розташованих в кутах конструкції кожного з них. У відео конструкція з чотирьох апаратів спокійно піднімає в повітря стакан, затиснувши його між каркасами.

Розробка називається ModQuad, і зараз вона знаходиться на ранніх стадіях розробки і тестування. Творці впевнені, що їхній винахід зможе позбавити інженерів від створення складних і дорогих літальних апаратів, розроблених для виконання певних завдань. Модульність може істотно розширити сфери застосування безпілотників, прямо в польоті дозволяючи додати апарату пару-трійку нових можливостей.

Так, наприклад, з подібних, але великих дронів можна прямо «на льоту» спорудити міст, вантажний підйомник або тимчасовий підтримує каркас. Одночасно з цим дрони зможуть доставляти необхідні в конкретній ситуації вантажі.

Рой дронів, створений розробниками з університету Пенсільванії, поки далекий від досконалості, але в майбутньому, – впевнені розробники, – подібні зграї літальних апаратів стануть звичайною справою.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here