Можливо, за всю історію Всесвіту не існувало іншого розумного, технологічно розвиненого виду істот, крім людей. Коли ви приймаєте до уваги, що в Чумацькому Шляху може бути 400 мільярдів зірок, кожна з трьома потенційно населеними світами, а у Всесвіті – близько двох трильйонів галактик, розумне життя здається цілком поширеним явищем. Але інтуїція цілком може нас підводити, тому що наші припущення часто ненаукові. Величина невідомих, які можуть бути заховані в абіогенез, еволюції, довгострокової адаптації та інших факторах, не дає нам скласти точне рівняння життя. Існує астрономічне число можливостей розвитку розумної, технологічно розвиненою життя, але величезні невизначеності робить цілком можливим варіант того, що люди – єдині космічні мешканці.

У 1961 році вчений Френк Дрейк представив перше рівняння, яке пророкує, скільки у Всесвіті може бути підкорюють космос цивілізацій. Він спирався на серію невідомих величин, які міг оцінити приблизно, і в кінцевому підсумку назвав орієнтовну кількість технологічно розвинених цивілізацій, які існували в минулому і в сьогоденні, в нашій галактиці і в спостережуваному Всесвіті. Минуло 55 років, і сьогодні деякі з цих величин дозволяють нам зробити більш точні прогнози.

По-перше, сильно покращав наше розуміння розміру і масштабу Всесвіту. Тепер ми знаємо, завдяки спостереженням космічних і наземних обсерваторій, що охоплюють весь спектр електромагнітних довжин хвиль, наскільки велика Всесвіт і скільки в ній галактик. Ми стали краще розуміти, як утворюються і функціонують зірки, і чим глибше ми вдивляємося в космічну безодню, тим точніше оцінюємо число зірок у Всесвіті. Зірок у Всесвіті було багато – близько 1024 – і, виходячи з цього числа, можна оцінювати шанси на появу життя за 13,8 мільярда років.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here