Місцева влада міста Гуанчжоу почали роботу над проектом, який дозволить місцевим жителям використовувати популярний китайський месенджер WeChat замість посвідчення особи. Тепер жителям міста і його околиць волею-неволею доведеться освоювати нові технології та встановлювати програму собі на смартфон – повідомляє Sout China Morning Post.

Уряд міста запустило пілотний проект, суть якого полягає в створенні віртуального посвідчення, яке може стати альтернативою звичайному посвідченням особи. Ідентифікація людини буде здійснюватися за допомогою програми WeChat. В першу хвилю тестування потраплять жителі округу Наньша, пізніше пілотний проект поширять на всіх місцевих жителів.

Додаток WeChat вміє розпізнавати обличчя користувачів, дозволяючи їм авторизуватися без необхідності вводити логіни і паролі. Цю функцію уряд збирається використовувати і в якості альтернативи звичайним паспортами. Система розпізнавання облич виключить можливість підробки документів і дозволить громадянам швидко бронювати номери в готелях і оперативно отримувати доступ до послуг державних установ, минаючи паспортний контроль з його довгими перевірками документів.

Розробкою пілотного проекту зайняті фахівці компанії Tencent і команда дослідного інституту Міністерства державної безпеки Китаю.

На даний момент месенджер WeChat налічує близько мільярда активних користувачів, тому перетворення звичайної програми для повсякденного спілкування в державну систему ідентифікації дозволить охопити більшу частину населення країни.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here