Компанія SplashData, що займається наданням послуг з інформаційної безпеки, щорічно складає список найбільш популярних паролів на основі мільйонів вкрадених логінів, які в підсумку потрапляють у відкритий доступ. І щороку ми не перестаємо дивуватися людській дурості.

Напевно, ви вже самі здогадалися, які два пароля є найбільш ненадійними, але тим не менше найбільш часто використовуваними. Мова, звичайно ж, йде про «123456» і «password». У список цього року також потрапили і нові паролі, а також повернулися ті, які були відсутні в торішньому топі з 25 найгірших, включаючи «starwars», «monkey», «iloveyou», «whatever» і «freedom». Найсвіжішими, мабуть, можна назвати «letmein» і іронічний «trustno1».

Уже всьоме SplashData висловлює занепокоєння з приводу тотальної безпечності людей і закликає всіх більш серйозно підходити до питання безпеки в Мережі. Використовуючи дуже слабкі паролі, ми фактично запрошуємо зловмисників скористатися своєю приватною власністю, відкриваємо доступ до пошти з конфіденційною інформацією, сторінок в соціальних мережах та іншим вченим записів. Все настільки погано, що навіть початківці хакери без проблем зможуть підібрати потрібний ключ до вашої інформації.

Як запобіжних заходів SplashData рекомендують створювати складні паролі з букв, цифр і додаткових символів (знак решітки, підкреслення і так далі), а також використовувати різні паролі для різних облікових записів. Крім того, багато сервісів пропонують двухфакторную авторизацію (для входу в систему потрібно ввести код з SMS) – її потрібно підключити обов’язково, попереджають фахівці. Для тих, кому складно запам’ятати довгі паролі, існує безліч зручних менеджерів паролів, здатних не тільки зберігати всі ваші паролі в одному місці, але ще і генерувати по-справжньому безпечні.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here