Підрозділ Alphabet під грифом X розробило технологію Free Space Optical Communications (FSOC), оптики нового типу, завдяки якій можна підключити до Інтернету великі сільські регіони.

Зараз Alphabet уклав договір з індійським штатом Андхра-Прадеш, в рамках якого штат закупив 2000 приладів FCOS. Вони являють собою невеликі ящики, які кріпляться на стовпи з мобільними точками Wi-Fi, а потім повідомляються один з одним за допомогою світлових променів, забезпечуючи зону покриття Інтернетом зі швидкістю до 25 Мбіт / с для громадян і до 100 Мбіт / с для підприємств і організацій.

Зараз лише 20 відсотків жителів індійського штату мають доступ до Інтернету, тоді як до 2019 року місцева влада розраховує підключити до Мережі ще 12 мільйонів нових користувачів, серед яких будуть не лише приватні особи, а й підприємства з організаціями.

Технологія FSOC застосовувалася інженерами Alphabet і раніше в проекті Project Loon – тоді планувалося роздавати Інтернет за допомогою спеціальних аеростатів, оснащених пристроями FCOS.

Монтаж FSOC на стовпи обходиться набагато дешевше запусків на аеростатах, ефект при цьому виходить нітрохи не гірше, тому незабаром команда інженерів Alphabet прибуде до Індії для реалізації проекту.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here